بی بی سی فارسی

 1. به گفته یک منبع قضایی سودان، در منزل رئیس‌جمهور برکنار شده این کشور، چمدان های حاوی بیش از ۵ میلیارد پوند سودان ( معادل ۱۰۵ میلیون دلار)، ۶ میلیون یورو (معادل ۶/۷ میلیون دلار) و ۳۵۱ هزار دلار اسکناس پیدا شده است.
 2. وزارت داخله/کشور افغانستان اعلام کرده که در حمله مهاجمان مسلح به وزارت مخابرات این کشور در کابل دست‌کم هفت نفر از جمله ۴ غیرنظامی و ۳ نظامی کشته شدند. مسئولیت این حمله را تاکنون گروهی به عهده نگرفته است.
 3. مقام های پارلمانی ایران و عربستان، دو رقیب منطقه ای که روابط دیپلماتیک ندارند، در یک کنفرانس اقتصادی و امنیتی در بغداد، پایتخت عراق، شرکت کرده اند.
 4. یک روز پیش از سفر نخست وزیر پاکستان به ایران، شاه محمود قریشی، وزیر امورخارجه آن کشور از تهیه و تدوین "راهکار شش‌گانه" برای تقویت امنیت مرزهای مشترک دو کشور و استقبال طرف ایرانی از حصارکشی ۹۵۰ کیلومتری در مرز خبر داد.
 5. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، از مناطق سیل زده استان لرستان بازدید کرده و وعده داده که بازسازی پلدختر، معمولان و روستاهای سیل زده "زیباتر، مستحکم تر و بهتر" در اولویت دولت قرار خواهد داشت. آقای روحانی گفته وزیر کشور مسئول بازسازی مناطق سیل‌زده است.
 6. اقدام اعضای یک گروه شبه نظامی دست راستی آمریکا در بازداشت پناهجویان در مرز با مکزیک با واکنش‌هایی مواجه شده است. این گروه شبه نظامی از دونالد ترامپ و سیاستش برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک حمایت می‌کند.
 7. مردم مصر امروز در همه‌پرسی شرکت می‌کنند که در صورت رای مثبت آنها قانون اساسی این کشور تغییر کرده و قدرت را بیش از پیش به انحصار عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری این کشور در می‌آورد. مخالفان هراس خود را از بازگشت مصر به دوران حسنی مبارک، رئیس‌جمهوری سرنگون شده ابراز کرده‌اند.
 8. پرس تی‌وی، شبکه انگلیسی زبان صداوسیمای ایران، و هیسپان تی‌وی، شبکه اسپانیایی زبان آن، دسترسی به حساب‌های جی‌میل و یوتیوب خود را از دست داده‌اند. گوگل می‌گوید حساب‌هایی را که مقررات آن را نقض کنند می‌بندد.
 9. ترکیه از بازداشت دو مرد به ظن جاسوسی برای امارات متحده عربی خبر داده است. یک مقام ارشد دولت ترکیه گفته است که این کشور درحال تحقیق در این باره است که آیا ورود یکی از این دو بازداشتی به خاک ترکیه با قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد دولت عربستان مرتبط بوده یا نه.
 10. از گفتگوی تلفنی میان رییس جمهوری آمریکا و فرمانده شورشیان در لیبی به نظر می‌رسد آقای ترامپ به دولت مورد حمایت سازمان ملل متحد در طرابلس پشت کرده است.
 11. شکست یک بر صفر تراکتور سازی تبریز از پیکان باعث تشنج و درگیری در ورزشگاه شده است. در پایان بازی طرفداران تیم تراکتورسازی از عملکرد بازیکنان تیم خود و داور مسابقه خشمگین بودند و شعارهایی علیه آنها سر داده‌اند.
 12. براساس گزارش‌ها کریستوفر اهن که سابقا یک تفنگدار دریایی بوده، اولین کسی است که در ارتباط با حمله به سفارت کره‌شمالی در مادرید دستگیر می‌شود.
 13. کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا دستور داده تا گزارش کامل رابرت مولر، بدون حذفیات، به نمایندگان تحویل داده شود. دموکرات‌ها می‌گویند با گزارش بازرس مولر، آنها باید اتهام "ممانعت از اجرای عدالت" را درباره دونالد ترامپ پیگیری کنند.
 14. بستن حسابهای کاربری فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شماری از مقامهای حکومتی ایران در اینستاگرام بحث برانگیز شده است.
 15. بیلی آی لیش خواننده‌ای که در صدر پر فروش‌ترین آلبوم‌های بریتانیا قرار گرفته است. او در ویدیو آهنگ جدیدش به اسم "بچه بد"، از روش جدید و پر مخاطب "اِی-اِس-اِم-آر" استفاده کرده است
 16. هواپیمای حامل ده‌ها زن و کودک وابسته به داعش بامداد امروز در کوزوو به زمین نشست. این کشور کوچک حوزه بالکان با تمهیداتی در حال بازگرداندن شهروندانش است.
 17. امروز در مصر همه پرسی برای تغییر قانون اساسی برپاست. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که همه پرسی رای خواهد آورد.
 18. در کالیفرنیای آمریکا یک زن و شوهر به جرم سال‌ها آزار و شکنجه‌ فرزندان خود به زندان ابد محکوم شدند.
 19. در تاجیکستان برای اولین بار نمایشی درباره ابوالقاسم فردوسی، شاعر حماسه‌سرای ایرانی و سراینده "شاهنامه" تهیه شده است.
 20. محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، در مراسم نماز جمعه تهران گفته که مأموران این وزارتخانه ٢٩٠ جاسوس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) را در کشورهای مختلف جهان شناسایی کرده‌اند.‏