صدای آمریکا

 1. بیژن کیان، بازرگان آمریکایی ایرانی تبار و از افراد نزدیک به مایکل فلین مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید، در دادگاه فدرال ایالت ویرجینیا در شهر الکساندریا، خود را بی‌گناه دانست.
 2. دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در پیامی در حساب توئیتر شخصی خود از هزینه سالانه ۲۰۰ میلیارد دلاری که مهاجران غیرقانونی بر ایالات متحده وارد می‌کنند، خبر داده است. آقای ترامپ خواستار تامین بودجه از کنگره برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک است.
 3. کاخ سفید واشنگتن روز سه‌شنبه اعلام کرد تمایلی برای تعطیلی دولت بر سر بودجه و تامین هزینه ساخت دیوار مرزی با مکزیک ندارد. سخنگوی کاخ سفید گفت دولت راهی دیگر برای تامین بودجه پیدا خواهد کرد.
 4. سازمان ملل متحد می گوید که آتش بس در بندر و شهر حدیده در غرب یمن از اولین ساعات صبح سه شنبه به اجرا گذاشته شده است.
 5. مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا که برای دریافت حکم خود روز سه‌شنبه راهی دادگاه شده بود، بدون صدور حکم دادگاه را ترک کرد. قاضی دادگاه اعلام کرد صدور حکم را برای سه ماه به تعویق انداخته است.
 6. کاخ سفید، ادعای ترکیه که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده استرداد فتح الله گولن روحانی ترک مقیم آمریکا را بررسی می‌کند، رد کرد.
 7. سپیده قلیان  فعال مدنی بازداشت شده در تجمعات کارگران هفت تپه پس از یک ماه آزاد شد.
 8. مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که به نقض گسترده حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران اعتراض دارد.
 9. رابرت پالادینو، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پیامی درتوئیتر از دستگیری کارگران فولاد در ایران به دلیل درخواست پرداخت حقوق خود ابراز تاسف کرد و گفت رژیم حاکم بر ایران همواره حقوق مردم را نقض می‌کند.
 10. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا در گفت و گو با بخش فارسی صدای آمریکا به مسائل و نگرانی‌های ایالات متحده در مورد ایران پرداخت.
 11. نتایج یک گزارش نشان می دهد که استفاده از پهپادهای مسلح در خاورمیانه، که به طور گسترده از سوی چین به فروش رسیده است، در سالهای اخیر رشد چشمگیری در منطقه داشته است.
 12. جرزالم پست در مقاله خود به تجربه اسرائیل پرداخته و نوشت که استفاده از تجربه اسرائیل می تواند درس هایی برای پرزیدنت ترامپ داشته باشد.
 13. رسانه های آمریکا روز دوشنبه گزارش دادند «بیژن کیان» بازرگان آمریکایی ایرانی تبار و از افراد نزدیک به مایکل فلین مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید در دادگاهی در ویرجینیا رسما به «دسیسه برای نقض قوانین فدرال لابی‌گری» متهم شده است.
 14. طرفین درگیر در جنگ یمن اعلام کردند که توافق آتش بس در بندر حدیده از روز سه شنبه ۲۶ آذر اجرایی می شود.
 15. نخست وزیر اسرائیل در دیدار با دیپلماتها اعلام کرد ماموران اطلاعاتی اسرائیل برای مقابله با جاه طلبی ایران در برنامه هسته ای، در سراسر جهان فعالند و به منظور آگاهی یافتن از تازه ترین فعالیتهای تهران، مدام به ایران سر می زنند.
 16. اعتراض‌های بخشی از مردم مجارستان علیه اصلاحاتی که دولت در قوانین کار ایجاد کرده است، وارد چهارمین شب خود شد. شب گذشته بیش از ۱۵ هزار تن به خیابان‌های بوداپست آمدند تا علیه سیاست‌های دولت اعتراض کنند.
 17. مذاکرات آمریکا و طالبان با هدف پایان دادن به جنگ افغانستان، روز دوشنبه در امارات متحده عربی آغاز شد.
 18. کره شمالی ضمن ابراز نارضایتی از تحریم‌های جدید ایالات متحده علیه برخی مقام‌های رسمی این کشور، گفته است که این تحریم‌ها می‌تواند برنامه «خلع سلاح هسته‌ای» شبه جزیره کره را «برای همیشه» متوقف کند.
 19. منابع خبری نزدیک به کارگران در ایران از افزایش تعداد کارگران بازداشت شده شرکت گروه ملی فولاد اهواز به ۳۱ نفر خبر می دهند.