صدای آمریکا

 1. زوج بریتانیایی، «ریچل وایس» و «دنیل کریگ» که هفت سال پیش ازدواج کردند به زودی صاحب نخستین فرزند مشترک شان خواهند شد.
 2. فیلم و عکس های ارسالی به صدای آمریکا نشان می دهد تعداد زیادی از مردم در شهر کازرون در استان فارس در جنوب ایران، بار دیگر به خیابان آمدند تا به طرح تجزیه شهر و جداسازی دو بخش اعتراض کنند.
 3. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از افزایش قیمت جهانی نفت انتقاد کرد و در توییتی که روز جمعه منتشر کرد با اشاره به تلاش سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک، برای افزایش قیمت این کالا، گفت «قیمت های نفت به طور مصنوعی در سطح بسیار بالا قرار دارد!این خوب نیست و پذیرفته نمی شود!»
 4. این تصاویر ناراحت کننده لحظاتی از مشاجره تند یک زن با روسری قرمز با یک مرد و زن دیگری را نشان می دهد.
 5. بنا بر اعلام ناتو مذاکرات بر موضوعات مربوط به آرایش نظامی و رزمایش‌ها، تدابیر دفاعی به منظور پیشگیری از بروز هر گونه رویداد نظامی که ممکن است منجر به جنگ شود، و همچنین درباره کانال‌هایی برای شفافیت بیشتر و پیش‌بینی از این موارد، متمرکز بود.
 6. ایالات متحده باید به توافق هسته ای ایران متعهد بماند، اما اطمینان حاصل کند که سفت و سخت اجرا می شود. برجام در حال حاضر مفید و بهترین گزینه در دسترس است.
 7. هدر نائورت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، « به اعتقاد ما، مقام‌های روسی با رژیم سوریه همکاری کرده‌اند تا محل انجام آن حمله مشکوک را پاکسازی کنند و مدارک و شواهد دردسرساز در مورد استفاده از سلاح شیمیایی را از آنجا جمع آوری کنند.»
 8. سناتور جمهوریخواه باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده، روز پنج شنبه به «سی ان بی سی» گفت: «شاید پیش از دوازدهم ماه می تحولی رخ بدهد. اگر چنین نشود، من باور دارم که رئیس جمهور توافق را ترک خواهد کرد.»
 9. اگر اروپایی خواهان نجات توافق هسته ای ایران و مجازات کمک کنندگان به بشار اسد هستند، باید به سوی تحریم ها حرکت کنند. اصلاح حقیقی برجام نباید غرب را از محدود کردن فعالیت های غیرقانونی غیرهسته ای ایران باز دارد، حتی اگر اهداف چنین جنگ مالی در چارچوب برجام از تحریم ها معاف شده باشد. اصلاح حقیقی برجام همچنین بدون حداکثر فشار بر دست نشانده های تروریست تهران کامل نخواهد شد.
 10. نشست کمیته روابط خارجی برای بررسی صلاحیت پمپئو ۵۴ ساله پنجشنبه گذشته برگزار شد و اعضای دموکرات و جمهوریخواه کمیته نقطه نظرات او را در حوزه‌های مختلف سیاست خارجی جویا شدند.
 11. ارتش عراق با صدور بیانیه‌ای با اعلام این که حمله هوایی علیه عناصر داعش در خاک سوریه به این دلیل صورت گرفت که آنها تهدیدی علیه امنیت عراق محسوب می‌شوند، گفت این حمله ارتقای توانایی‌های ارتش ما را نشان داد.
 12. «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی به خبرنگاران در سئول گفت، تصویر کلی از حصول توافق بر سر عادی سازی روابط بین دو کره، و همچنین پیونگ یانگ با واشنگتن، نباید در جریان دیدار آتی سران دو کره دشوار به نظر برسد.
 13. پس از سی سال سینمای لوکس AMC در ریاض، پایتخت عربستان، درهای خود را به روی فیلم دوستان با پخش فیلم «پلنگ سیاه» گشود و علت انتخاب این فیلم آن بود که با موازین اسلامی مغایرتی نداشت و تنها یک دقیقه از فیلم سانسور شد.
 14. اعضای خانواده مهدی کروبی، از رهبران منتقد حکومت که همچنان در بازداشت خانگی است، از عدم توجه حسن روحانی انتقاد کردند و می گویند رئیس جمهوری ایران به سوگند و تعهدش برای رفع حصر موسوی و کروبی بی توجه است.
 15. یک دادگاه جنائی در شهر «انت‌ورپ» بلژیک، محاکمه مدیران سه شرکت بلژیکی را به اتهام صدور ده‌ها تن ماده اولیه گاز کشنده أعصاب موسوم به «سارین» به سوریه را آغاز کرد.
 16. بازرسان بین المللی سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی که به سوریه رفته اند، همچنان در انتظار ورود به دوما، محل حمله های شیمیایی مرگبار ۷ آوریل هستند. در آن حملات حدود ۴۰ نفر کشته شدند.
 17. مبادلات بازار آزاد نشان می دهد که تدابیر جدید بانک مرکزی ایران برای احیای ارزش ریال عمدتا شکست خورده است.
 18. کندریک لامار، با دریافت نخستین جایزه «پولیتزر» برای موسیقی غیر از کلاسیک و جاز، جایگاه تازه‌ای برای هیپ هاپ خلق کرد. بعضی این جایزه را سیاسی و پیامی برای عصر دانالد ترامپ توصیف کردند، و برخی دیگر، آن شایسته هنرمندی دانستند که به صدای اعتراض عصر خود تبدیل شده.
 19. مطالعات اخیر تیم پژوهشی دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا از امتیازات زندگی مزدوج در بین بیماران مبتلا به سرطان پوست می گوید. تحقیقات آنها نشان داده است که امکان کشف تغییر در خال روی بدن در بین افراد متأهل توسط همسرشان بیشتر است و در نتیجه آنها شانس بیشتری در تشخیص و درمان سرطان در مراحل ابتدایی را دارند.
 20. رابرت وود گفت‌وگوهای آمریکا با سه قدرت اروپایی را در این زمینه «سخت» توصیف کرد و گفت واشنگتن از ناکامی در پاسخگویی به برنامه موشکی بالیستیک، بند «غروب» در برجام، و رفتار منطقه‌ای ایران نگران است.